Pierwsze kapłańskie urodziny - ks. Sławomir Tyburski - 2013r.

Piotr Rożyk,
czwartek, 25 kwietnia 2013

Ksiądz Sławek Tyburski w naszej Parafii przeżywał i ciągle jeszcze przeżywa swoje „pierwsze razy”. Wiele ich już było, a w kwietniu tego roku, dokładnie w 18 dniu, nasz Neoprezbiter obchodził swoje pierwsze kapłańskie urodziny. 

Przy licznym udziale wiernych, wśród których byli też Rodzice i Brat Solenizanta, podczas Mszy św. koncelebrowanej przez Ks. Piotra Mikę i przeze mnie, Ks. Sławek dziękował Bogu za dar życia w kontekście powołania do służby kapłańskiej w Kościele Chrystusa. W homilii życzyłem mojemu młodszemu współbratu w kapłaństwie, aby także ostatnie urodziny, za ziemskiego życia, świętował dalej jako kapłan Jezusa Chrystusa. A przestrzeń między tymi pierwszymi a ostatnimi ziemskimi urodzinami wypełnił gorliwym i radosnym posługiwaniem jak Filip Apostoł, o którym było pierwsze czytanie z Dziejów Apostolskich. Pozwól, jak Filip, prowadzić się Duchowi Świętemu przez posłuszeństwo woli Przełożonych. Czerp z nieprzebranych pokładów Pisma św. i głoś Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Prowadź ludzi do wyznania wiary w Niego.  Bądź wiernym szafarzem Sakramentów świętych. A na koniec obyś narodził się do życia wiecznego.

Pod koniec Mszy św. przedstawiciele Parafialnej Rodziny złożyli Solenizantowi życzenia i wręczyli kwiaty i prezenty, wśród których była też specjalna koszulka sportowa z napisem: KS. SŁAWEK, co widać na zdjęciach.