Zakończenie tegorocznego cyklu Dni Fatimskich i Parafialny Dzień Chorych

Piotr Rożyk,
sobota, 19 października 2013

13 października wspominamy niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce w dolinie Iria w dalekiej Portugalii w 1917 roku. Wtedy, w obecności ok. 70 tys. osób, dokonał się cud zapowiedziany miesiąc wcześniej przez Piękną Panią, która od maja tegoż 1917 roku nawiedzała trójkę ubogich pastuszków: Łucję, Hiacyntę i Franciszka, przekazując im swoje orędzie dla świata...

W tym roku 13.10 wypadło w niedzielę i dlatego obchody Dnia Fatimskiego w naszej Parafii zostały przesunięte na sobotę, 12.10.

Jak zwykle odmówiliśmy wszystkie cztery części Różańca świętego o 7.45. 11.30, 17.15 i 20.00. Po tym ostatnim Różańcu w procesji z figurą Maryi Fatimskiej i ze świecami w rękach oraz śpiewem na ustach okrążyliśmy nasz kościół. Naszą modlitwą włączyliśmy się w modlitwę Papieża Franciszka, który cały Kościół i świat zawierzył na nowo Matce Bożej i Jej Niepokalanemu Sercu. Szczere słowa uznania i podziękowania składamy tym wszystkim, którzy w tych modlitwach fatimskich uczestniczyli od maja aż dotąd i już z tęsknotą w sercu oczekują kolejnego maja 2014 r.   

Z tym październikowym Dniem Fatimskim łączy się Parafialny Dzień Chorych. Przez cały rok, 13-ego każdego miesiąca, jest odprawiana Msza św. za Chorych, Emerytów i Rencistów a od maja do października jest ta Msza odprawiana o 12.00. Podczas tej październikowej Eucharystii Chorzy przyjmują Sakrament Namaszczenia (ok. 120 osób) a po Mszy podczas nabożeństwa przyjmują indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem tzw. błogosławieństwo lourdzkie (od nazwy sanktuarium w Lourdes we Francji). Po zakończonych modlitwach zapraszamy naszych Chorych do dolnej kaplicy na poczęstunek. Tym razem był smaczny bogracz oraz pączek z herbatą na deser.

„Bóg zapłać” Ministrantom, Zespołowi Charytatywnemu oraz wolontariuszom za przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Dnia Chorych. A Chorych Parafian proszę nieustannie o modlitwę za Parafię.