Cafe „Barbara” zaprasza!

Piotr Rożyk,
sobota, 19 października 2013

Biblioteka w naszej Parafii istnieje od dawna. Jej pomieszczenie jest niejako „nie po drodze”. Od dłuższego czasu ilość osób wypożyczających tam książki zamknęła się w ilości palców jednej ręki. Z sali tej korzysta co tydzień Grupa AA „Barbara” ( i nadal będzie korzystać ) oraz sporadycznie inne grupy parafialne, gdy już naprawdę nie ma się gdzie podziać.

Ten stan rzeczy od 13 października 2013 r. uległ, mam nadzieję na stałe, gruntownej zmianie. Powstała czytelnia czasopism katolickich i prawicowych połączona z dotychczasową biblioteką, wzbogaconą o nowe książki ofiarowane min. przez Ks. Sławomira Tupaja i Ks. Piotra Mikę. Została ona nazwana: CAFE „BARBARA”,  bo można tam będzie spędzić więcej niż dotąd czasu na lekturze czasopism zamawiając gratisową kawę czy herbatkę, w zależności od upodobania. Po skończonej lekturze czasopism ( tylko na miejscu ) można będzie wypożyczyć sobie książkę do czytania w domu. Póki co, czytelnia będzie czynna w każdą niedzielę od 8.30 do 13.00 oraz od 14.30 do 18.30. Serdecznie zapraszamy !!!

W dniu otwarcia naszym Gościem był Pan Franciszek Kucharczak, redaktor Gościa Niedzielnego, który o 14.30 w kościele dał świadectwo o swoim powołaniu i uczestnictwie w Bożym planie, który Apostoł Narodów, św. Paweł, wyraził w słowach: „… spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. (1Kor 1,21). Zachęcał też do czytania Pisma Św. nade wszystko a także tego, co naszą wiarę umacnia. Po spotkaniu w kościele chętni udali się do Cafe „Barbara” na spotkanie z Redaktorem w kameralnym gronie.

„Bóg zapłać” Panu Franciszkowi oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie pomieszczenia czytelni oraz prowadzenie „Dnia Otwartego”. Oby ta inicjatywa wydała błogosławione owoce!