Duszpasterze w Parafii św. Barbary

W parafii posługę duszpasterską pełni obecnie trzech księży:

  • Ks. Prob. Piotr Rożyk (posługę proboszcza pełni od 26.07.2009 r.);
  • Ks. Wojciech Winkler (funkcję wikariusza pełni od 29.08.2015 r.);
  • Ks. Marek Niewęgłowski (funkcję wikariusza pełni od 30.08.2014 r.).

Oprócz tego w parafii posługę duszpasterską pełniło dwudziestu jeden innych księży:

  1. Ks. Michał Adamek (przyszedł z Boguszowic Starych i w naszej parafii był do 19.08.1978 r.);
  2. Ks. Stefan Sputek (19.08.1978 - 31.08.1982);
  3. Ks. Leon Oleś (29.04.1978 - 31.08.1981);
  4. Ks. Aleksander Czembor (31.08.1981 - 31.08.1984);
  5. Ks. Janusz Blaut (15.05.1982 - 30.08.1985);
  6. Ks. Tadeusz Deńczyk (31.08.1984 - 31.08.1987);
  7. Ks. Krystian Helbik (30.08.1985 - 31.08.1988);
  8. Ks. Piotr Brzęk (31.08.1988 - 31.08.1991);
  9. Ks. Benedykt Fojcik (31.08.1987 - 24.08.1991);
  10. Ks. Eugeniusz Chudek (31.08.1991 - 29.08.1996);
  11. Ks. Andrzej Podoluk (31.08.1991 - 29.08.1994);
  12. Ks. Krystian Kukowka (29.08.1994 - 28.08.1998);
  13. Ks. Joachim Glanc (29.08.1996 - 29.08.2001);
  14. Ks. Andrzej Ledwin (28.08.1998 - 29.08.2003);
  15. Ks. Łukasz Ryguła (29.08.2001 - 28.08.2004);
  16. Ks. Edward Słupik (28.08.2004 - 31.08.2007);
  17. Ks. Bogdan Wąż (29.08.2003 - 29.08.2009);
  18. Ks. Sławomir Maćkowiak (31.08.2007 - 31.08.2011);
  19. Ks. Sławomir Tupaj (29.08.2009 - 29.08.2012);
  20. Ks. Piotr Mika (31.08.2011 - 29.08.2014);
  21. Ks. Sławomir Tyburski (29.08.2012 - 29.08.2015).

Poprzednim proboszczem w naszej parafii był Ks. Rudolf Myszor (posługę tę pełnił od 18.08.1985 r. do 25.07.2009 r.). Z kolei pierwszym proboszczem był Ks. Bronisław Paprotny, który swoją funkcję pełnił do 18.08.1985 r.

Z naszej parafii pochodzi kilku kapłanów, którzy posługę duszpasterską pełnią (lub pełnili) na całym świecie. Wśród nich są (w nawiasach podajemy daty święceń kapłańskich):

  1. + Ks. Henryk Gołek (07.04.1977, zginął w wypadku samochodowym 13.04.1991);
  2. Ks. Józef Gawliczek (31.03.1983);
  3. + Ks. Marek Drogosz (04.04. 1985, zmarł 07.08.2003);
  4. Ks. Zbigniew Kocoń (14.05.1988);
  5. O. Seweryn Piksa OFM (23.05.1990);
  6. O. bp. Jan Kot (20.06.1992);
  7. Ks. Alfred Smajdor (13.05.1995);
  8. O. Paweł Ostrzałek OFM (30.04.1998);
  9. Ks. Piotr Larysz (12.05.2007);
  10. Ks. Adrian Czobot (27.06.2010);
  11. Ks. Paweł Rylski (14.05.2011).
  12. Ks. Mateusz Krupa (17.05.2014).

Brat Azariasz Mikulski pełni posługę w Zakonie Franciszkanów w Bawarii.