Aktualności

Drodzy Rodzice Dzieci Wczesno i I Komunijnych!

sobota, 18 kwietnia 2020 / Piotr Rożyk
Drodzy Rodzice Dzieci Wczesno i I Komunijnych!

Podporządkowując się rozporządzeniom Ks. Arcybiskupa o przesunięciu terminu I Komunii świętej, zachowujemy Jego wytyczne. Sprowadzają się one do prostej zasady że gdy ustąpią ograniczenia związane z koronawirusem to w konsultacji z Wami ustalimy formę (ilość dzieci, podział na grupy, liczba gości, itp.) i czas tej uroczystości. Z tej też przyczyny nie ustalamy jakiegoś konkretnego terminu (chodzi o dany miesiąc).

O spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi 2020 r.

środa, 4 listopada 2020 / Piotr Rożyk
O spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi 2020 r.

W związku z epidemią koronawirusa informujemy, że w parafii nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Dlatego przypominamy, że Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności wiernego stosuje się inne drogi pojednania, a nie spowiedź. Poniżej prezentujemy wyjaśnienie pozostałych możliwości dróg pojednania.

List Rektora WŚSD na Poniedziałek Wielkanocny 2020 r

środa, 4 listopada 2020 / Piotr Rożyk
List Rektora WŚSD na Poniedziałek Wielkanocny 2020 r

Drodzy w Chrystusie, Bracia i Siostry!

W tym dniu, który Pan uczynił, radujmy się (…) i weselmy. Przecież przeżywamy święto radosne Paschalnej Ofiary - Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki. W dzisiejszej liturgii zdecydowanie wybrzmiewa wiele podobnych słów wyrażających radość i zachęcających do niej. Czy jednak wyrażają one także naszą radość, czy każdy z nas jest w stanie powtórzyć dzisiaj za królem Dawidem: ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język?

Zbiórka na zakup respiratorów

piątek, 4 września 2020 / Piotr Rożyk
Zbiórka na zakup respiratorów

Zgodnie z wola naszego Abpa Wiktora Skworca przekazuję Jego zachętę skierowaną do Parafian, o pomoc w sfinansowaniu zakupu respiratorów dla szpitali w Tychach i Mikołowie.

List Pasterski na Wielkanoc 2020 oraz Nota KNWKEP

sobota, 4 kwietnia 2020 / Piotr Rożyk
List Pasterski na Wielkanoc 2020 oraz Nota KNWKEP

Zachęcamy do zapoznania się z treścią słowo pasterskiego Arcybiskupa Katowickiego odnośnie duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Ponadto zamieszczamy Notę Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa "JEZUS ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ"

Jubileusze Małżeństwa w Święta Wielkanocne

wtorek, 31 marca 2020 / Piotr Rożyk
Jubileusze Małżeństwa w Święta Wielkanocne

Informujemy, że Msza Święta za Jubilatów obchodzących Wspólnotowy Jubileusz Małżeński – 50 i więcej lat po ślubie, która ma się odbyć w Święta Wielkanocne odbędzie się w zaplanowanym terminie, jednak mając na uwadze stan epidemii i wynikające z tego ograniczenia zostanie ona odprawiona przy pustym kościele. Zachęcamy do łączenia się we wspólnej modlitwie za Jubilatów poprzez transmisję internetową.

Transmisje na żywo

wtorek, 31 marca 2020 / Piotr Cała
Transmisje na żywo
Z powodu ostatnich wydarzeń nasze transmisje na żywo z obrzędów, które odbywają się w Naszym kościele miewają czasami problemy. Dlatego też udostępniliśmy dodatkową opcję na Naszej stronie parafialnej, gdzie stream ze Mszy Świętych będzie odbywał się także poprzez platformę YouTube. Aby przejść do takiej transmisji wystarczy nacisnąć przycisk YouTube, który znajduje się w prawym menu strony pod miniaturką transmisji na żywo z kościoła.
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29