Aktualności

Informacja o peregrynacji obrazu "Matki Bożej Robotników Solidarności"

niedziela, 23 października 2022 / Piotr Rożyk
Informacja o peregrynacji obrazu "Matki Bożej Robotników Solidarności"

Z inicjatywy bł. ks. Jerzego Popiełuszki od 1982 roku, w trzecią niedzielę września, ludzie pracy z całej Polski pielgrzymują na Jasną Górę do Matki Bożej Królowej Polski i modlą się wspólnie za siebie nawzajem, za swoje rodziny, zakłady prace, a przede wszystkim za naszą Ojczyznę - Polskę. Co roku inny Region NSZZ "Solidarność" organizuje tę wspólną modlitwę.

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

sobota, 13 sierpnia 2022 / Piotr Rożyk
Zaproszenie do udziału w pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Razem z Maryją, Matką Sprawiedliwości i Miłości społecznej będziemy uwielbiać miłosiernego Boga w duchu liturgii Słowa Bożego: "Z nadzieją czekałem na Pana, a On pochylił się nade mną i wysłuchał mego wołania".

Światowy Dzień Babć i Dziadków oraz Osób Starszych

niedziela, 17 lipca 2022 / Piotr Rożyk
Światowy Dzień Babć i Dziadków oraz Osób Starszych

Przyszła niedziela to, ogłoszony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Babć i Dziadków oraz Osób Starszych, związany ze świętem Świętych Joachima i Anny, Rodziców Maryi Panny a Dziadków Pana Jezusa. Dlatego w następny wtorek, 26 lipca, będzie odprawiona specjalna Msza św. za Babcie i Dziadków, których zwyczajowo odwiedzamy w domach w styczniu. Zapraszamy głęboko wierzące w Boga WNUKI i WNUCZKI, aby na Mszę wieczorną 26 lipca o 18.00, przyprowadzili czy przywieźli do kościoła ukochanych Babcie i Dziadków i wraz z Nimi uczestniczyli we Mszy św. (poprzedzonej okazją do spowiedzi św.) a na koniec Mszy św. przyjęli od swoich Babć i Dziadków specjalne błogosławieństwo będące znakiem PRZEKAZANIA DEPOZYTU WIARY MŁODEMU POKOLENIU. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. są w załączniku. Prosimy je wypełnić i przynieść za tydzień do kościoła, do opisanej skarbony, która będzie przy stoliku z prasą. Na ich podstawie na początku wspomnianej Mszy św. 26.07 odczytamy, za kogo jest ta Msza sprawowana.

Plan pielgrzymki do Meksyku

wtorek, 6 grudnia 2022 / Piotr Rożyk

Zapraszamy do zapoznania się z planem pielgrzymki do Meksyku - z Cancum do stóp Matki Boskiej z Guadalupe. Pielgrzymka w terminie 18.01-02.02.2023 organizowana jest przez biuro turystyczne Apolonia Tour z Krakowa.

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW

niedziela, 15 maja 2022 / Piotr Rożyk
ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW

Z wielką radością – po niełatwym okresie pandemicznych ograniczeń – zapraszam Was w niedzielę 29 maja na modlitewne spotkanie przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej, w ramach tradycyjnej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Bożej Opatrzności powierzymy osobiste intencje, przyszłość Górnego Śląska i naszej archidiecezji.

Słowo Arcybiskupa Katowickiego na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

środa, 5 stycznia 2022 / Piotr Rożyk
Słowo Arcybiskupa Katowickiego na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Dziś duchowo pielgrzymujemy przed obraz Jasnogórskiej Królowej Polski, aby złożyć hołd obecności, modlitwy oraz oddać się pod macierzyńską opiekę Matki i Królowej. Jest Ona również nazywana Królową Pokoju i dlatego w tym dniu błagamy, aby Matka Księcia Pokoju, Jezusa Chrystusa, uprosiła łaskę pokoju całej ludzkiej rodzinie, zwłaszcza w Ukrainie.

List Przewodniczącego KEP

sobota, 23 kwietnia 2022 / Piotr Rożyk
List Przewodniczącego KEP

Abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski złożył wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy stracili życie w tej tragedii oraz rodzinie górnika-ratownika, który zginął podczas bohaterskiej akcji ratowniczej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią listu.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29