Msza święta prymicyjna, maj 2011

Piotr Rożyk,
poniedziałek, 19 marca 2012

Mimo znacznego upływu czasu i reorganizacji parafialnej strony internetowej, w końcu, po 10 miesiącach, zamieszczamy na naszej stronie internetowej wspomnienie o jednym z najważniejszych wydarzeń minionego 2011 roku. Mam na myśli święcenia kapłańskie i Mszę Prymicyjną Ks. Pawła Rylskiego.

W połowie maja ubiegłego roku, w katedrze katowickiej, w sobotnie popołudnie, po raz ostatni w swojej posłudze biskupiej w naszej Archidiecezji, Abp Damian Zimoń przez włożenie rąk i modlitwę, wyświęcił 24 nowych prezbiterów.

W homilii Pasterz naszej Archidiecezji mówił min.: Prawdziwa tożsamość kapłana - to być upodobnionym do Chrystusa. To szczególne uczestnictwo w Jego kapłaństwie. Kawałek wosku stopiony w płomieniu świecy staje się jej częścią tak ściśle zespoloną, że nie można już odróżnić, czy oderwać wosku od świecy. Tak stają się jedno Chrystus i kapłan - zatopiony w Chrystusowej miłości. Odtąd ma płonąć Chrystusowym, a nie swoim, światłem. Kapłan jest żywym i przejrzystym obrazem Chrystusa. Jest on sakramentalnym uobecnieniem Jezusa Chrystusa - Głowy i Pasterza. Życzymy naszemu drogiemu Parafianinowi aby z dnia na dzień jednoczył się ze swoim Mistrzem, którego wołanie: „Pójdź za Mną”, usłyszał i na nie odpowiedział. Aktualnie ks. Paweł duszpasterzuje w Parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym.